ОСТАЈЕ У ГРЧКОЈ: Милан Милошевић појачао Арис!

Милан Миња Милошевић нови је играч солунског Ариса!

Искусни 33-годишњи Билећанин појачао је грчког прволигаша са којим је договорио једногодишњу сарадњу.

Милошевић игра на позицији крила, а прошле сезоне наступао је за Лаврио, гдје је биљежио одличне партије. Поред Лаврија у Грчкој је играо и за Промитеас (2017/18) и АЕК (2014-17).

Протекле сезоне у дресу Лаврија је одиграо 24. утакмице на којима је просјечно биљежио 11,7 поена, 5,3 скока и 1,4 асистенције.


Четири Билећанке на окупљању кадетске репрезентације БиХ!

Женска кадетска одбојкашка репрезентација Босне и Херцеговине окупила се у Горажду гдје ће до 19. августа обавити припреме за предстојеће Балканско првенство.

На окупљање БХ репрезентације отпутовале су и четири Билећанке. Дизач Ирена Вукоје, иначе чланица Бимал Јединства, те три играчице билећког Херцеговца, примач Милица Бојовић, средњи блокер Андријана Албијанић и либеро Николина Албијанић.

Балканско одбојкашко првенство за кадеткиње одиграће се у Лукавцу, у периоду од 20. до 24. августа 2019. године, а на овогодишњој Балканијади учествоват ће десет репрезентација. Поред селекције БиХ на Балканском првенству учествују Србија, Турска, Црна Гора, Сјеверна Македонија, Румунија, Бугарска, Албанија, Грчка и самопроглашено Косово.

Младе бх. одбојкашице налазе се у групи са Бугарском, Албанијом и Сјеверном Македонијом, а први противник биће им Бугарска. Утакмица БиХ - Бугарска на програму је 20. аугуста са почетком у 20 сати.


Требиње 3Х3 побједник 15. по реду Традиционалног турнира "Билећа 2019"!

Требиње 3Х3 побједник је 15. Традиционалног турнира у баскету "Билећа 2019".



Они су у синоћном финалу побиједили екипу "Кафе бар НН" из Билеће резултатом 19:17.

А у финале су се пласирали пошто су били бољи од "Ресторана Стари дом", док је "Кафе бар НН" у другом полуфиналу славио против "Кафе бара Атина".

За побједничку екипу "Требиње 3Х3" наступали су: Марко Загорац, Марко Рикало, Петар Шурбат и Стефан Алексић, док су за поражене финалисте играли: Слободан Савић, Немања Братић, Лазар Табаковић и Ненад Биберџић.

Побједнику је припала новчана награда од 1.000 КМ, док је другопласирана екипа награђена са 400 КМ.

У кадетској конкуренцији играли су дјечаци рођени 2003. године и млађи, а до побједничког пехара стигла је екипа "Југопревоз Билећа" која је у финалу била боља од "Кафе бара Кондор" из Требиња.



За побједничку екипу играли су: Мато Радовановић, Милан Денда, Владан Вујовић и Свето Носовић.

Њима је припала новчана награда од 150 КМ, док је "Кафе бар Кондор" награђен са 70 КМ.

У оквиру турнира одржано је и такмичење у шутирању тројки. Од 24 такмичара, колико је било пријављено, најбољи је био првотимац билећког Хеа, Немања Братић и тако освојио награду од 100 КМ.

На овогодишњем турниру учествовало је осам екипа у сениорској конкуренцији и пет тимова у кадетској.

Покровитељ турнира је општина Билећа, а коорганизатор је Кошаркашки клуб "Хео".


Вечерас завршница турнира у баскету!

Синоћ су на терену поред ОШ "Петар II Петровић Његош" одигране утакмице групне фазе Традиционалног турнира у баскету 3 на 3 “Билећа 2019”.

Фаворити су били сигурни, па се вечерас очекују узбудљиве и неизвјесне полуфиналне утакмице.
А пласман у полуфинале остварили су: Југопревоз Билећа, Кафе бар Кондор, Алексић Комерц и Месара Вукша код кадета, те Кафе бар НН, Требиње 3X3, Ресторан Стари дом и Кафе бар Атина у сениорској конкуренцији.

Турнир вечерас почиње од 19.00 часова, када су на програму полуфинални мечеви у кадетској конкуренцији. Вечерас ће бити одржано и такмичење у шутирању тројки.

РЕЗУЛТАТИ:


ПОНЕДЕЉАК (12.08.) - 17:00:
КАДЕТИ

Југопревоз Билећа             11
Месара Вукша                   7

Кладионица WWin                1
Алексић Комерц                11

Кафе бар Кондор                6
Југопревоз Билећа             11

Месара Вукша                  11
Кладионица WWin                6

Алексић Комерц                 7
Кафе бар Кондор               11

Југопревоз Билећа             11
Кладионица WWin                9

Алексић Комерц                11
Месара Вукша                   3

Кафе бар Кондор               10
Кладионица WWin                6

Југопревоз Билећа             11
Алексић Комерц                 8

Месара Вукша                   9
Кафе бар Кондор               11

СЕНИОРИ


Ресторан Стари дом            21
Кафе бар Тротоар              14

Кафе бар Атина                15 Требиње 3Х3                   21

Кафе бар НН                   21
Кафе бар Кондор               12

СТР Вујаш                     21
Хео 3Х3                       11

Кафе бар Тротоар              22
Кафе бар Кондор               11

Кафе бар Атина                21
Хео 3Х3                       13

Ресторан Стари дом            22
Кафе бар Кондор                6

Требиње 3Х3                   18
СТР Вујаш                     10

Кафе бар НН                   21
Кафе бар Тротоар              16

Хео 3Х3                        6
Требиње 3Х3                   21

Кафе бар Атина                14
СТР Вујаш                     11

Кафе бар НН                   22
Ресторан Стари дом            17

РАСПОРЕД:


УТОРАК (13.08.) - 19:00:
КАДЕТИ
полуфинале

Кафе бар Кондор
Алексић Комерц

Југопревоз Билећа
Месара Вукша

СЕНИОРИ
полуфинале

Требиње 3Х3
Ресторан Стари дом

Кафе бар НН
Кафе бар Атина

КАДЕТИ
финале

побједник полуфинала 1
побједник полуфинала 2

СЕНИОРИ
финале

побједник полуфинала 1
побједник полуфинала 2


ВЕЧЕРАС ПОЧИЊЕ ТУРНИР У БАСКЕТУ: Познате групе и распоред!

На игралишту поред ОШ "Петар II Петровић Његош" вечерас од 17,00 часова почиње 15. по реду Традиционални баскет турнир "Билећа 2019".

Јуче су у просторијама КК Хео извучени парови у свим категоријама.
Турнир ће трајати два дана, а вечерас (од 17,00 часова) на програму су утакмице по групама.

И ове године такмичење ће се одвијати у двије категорије: у сениорској и кадетској конкуренцији - дјечаци 2003. годиште и млађи.
Код кадета за титулу најбољег ће се борити 5 екипа, док ће се у сениорској конкуренцији за титулу борити 8 састава.

Мечеви  ће трајати 10. минута или до 21.

Организатор турнира је Општина Билећа, а медијски покровитељи Билећа Спорт и Радио Билећа.

Доносимо вам групе и распоред за вечерас:

ГРУПЕ:

КАДЕТИ


Група А

1.Југопревоз Билећа
2.
Алексић Комерц
3.Кафе бар Кондор
4.Месара Вукша
5.Кладионица WWin

СЕНИОРИ


Група А

1.Ресторан Стари дом
2.Кафе бар НН
3.Кафе бар Тротоар
4.Кафе бар Кондор

Група Б

1.Кафе бар Атина
2.СТР Вујаш
3.Требиње 3Х3
4.Хео 3Х3

РАСПОРЕД:


ПОНЕДЕЉАК (12.08.) - 17:00:
КАДЕТИ

Југопревоз Билећа
Месара Вукша

Кладионица WWin
Алексић Комерц

Кафе бар Кондор
Југопревоз Билећа

Месара Вукша
Кладионица WWin

Алексић Комерц
Кафе бар Кондор

Југопревоз Билећа
Кладионица WWin

Алексић Комерц
Месара Вукша

Кафе бар Кондор
Кладионица WWin

Југопревоз Билећа
Алексић Комерц

Месара Вукша
Кафе бар Кондор

СЕНИОРИ


Ресторан Стари дом
Кафе бар Тротоар

Кафе бар Атина
Требиње 3Х3

Кафе бар НН
Кафе бар Кондор

СТР Вујаш
Хео 3Х3

Кафе бар Тротоар
Кафе бар Кондор

Кафе бар Атина
Хео 3Х3

Ресторан Стари дом
Кафе бар Кондор

Требиње 3Х3
СТР Вујаш

Кафе бар НН
Кафе бар Тротоар

Хео 3Х3
Требиње 3Х3

Кафе бар Атина
СТР Вујаш

Кафе бар НН
Ресторан Стари дом