Млађи пионири и пионири Херцеговцa славили у Гацку, реми кадета!

Published on 10/20,2019

Данас су на градском стадиону у Гацку одиграни мечеви 6. кола Омладинске лиге РС - група Југ, између гатачке Младости и билећког Херцеговца.

Комшијски дерби у конкуренцији кадета завршио је резултатом 1:1, док су млађи пионири и пионири ФК Херцеговац уписали побједе

МЛАЂИ ПИОНИРИ: Младост - Херцеговац 0:1 (0:0)

Први на терен истрчали су млађи пионири. Након првих 30. минута мреже су мировале (0:0), да би у наставку сусрета гости дошли до вођства голом Огњена Вујовића. До краја меча резултат је остао непромјењен, па су фудбалери Херцеговца славили другу првенствену побједу.

Изабраници Светозара Кашиковића и Добривоја Табаковића након четири одиграна сусрета заузимају друго мјесто на табели са скором 2 - 1 - 1 и гол разликом 6:4.

ПИОНИРИ: Младост - Херцеговац 0:6 (0:4)

Пионири Херцеговца наставили су побједнички низ. Након сигурних побједа против Леостарса, Сутјеске, Леотара и Вележа, и у 6. колу без већих проблема савладана је екипа Младости. Билећани су у свим сегментима игре надиграли екипу из Гацка и лагано стигли до пете побједе у првенству.
У стријелце су се уписивали: Вељко Јањић (2), Никола Милојевић (2), Марко Вујовић и Марко Милошевић.

Након шестог кола екипа Херцеговца се налази на првом мјесту са пет побједа из пет мечева и гол разликом 23:0.

КАДЕТИ: Младост - Херцеговац 1:1 (0:0)

Кадети Младости и Херцеговца у 6. колу подијели су бодове. Након првог полувремена није било голова - 0:0. У наставку на гол се чекало до 70. минуте, када домаћи стижу до предности. Ипак, њихово радовање није трајало дуго, пошто су изабраници Николе Лисова и Божа Рогача, два минута послије голом Стефана Суџума дошли до изједначења.
Кадети Херцеговца након три одиграна меча имају 7 освојених бодова, бод више од другопласиране Стакорине (али и утакмицу више).

Управо у наредном колу, следећег викенда, омладинске селекције Херцеговца код куће дочекују екипу Стакорине из Чајнича.