Одбојкашице Херцеговца стартовале побједом!

Одбојкашице билећког Херцеговца стартовале су побједом у Првој лиги Републике Српске. Оне су данас у спортској дворани у Обудувцу биле боље од домаће Црвене звијезде резултатом 3:2.

Од почетка утакмице водила се беспоштедна борба, јер су обје екипе имале за циљ да стартују побједом у новом првенству.
Први сет припао је домаћoj екипи. Следећа два послије велике борбе припалa су нашим одбојкашицама, да би четврти освојиле одбојкашице Звијезде. Питање побједника рјешавало се у петом сету. Одбојкашице из Обудовца су боље ушле у сет и повеле резултатом 6:3, да би борбене гошће направиле серију 9:0 и стигле до великих +6 (12:6). Серија од 9:0 била је кључна, па су одбојкашице Херцеговца меч мирно привеле крају (15:10) и уписале велику побједу на старту првенства.

И у другом колу екипа Херцеговца поново ће на гостовање. У херцеговачком дербију у спортској дворани "Боровик" снаге ће одмјерити са екипом Љубиња.

1. коло Прве лиге РС у одбојци (ЖЕНЕ)
ЖОК Црвена звијезда - ОК Херцеговац 2:
3
СД Обудовац, субота 23.09.2017. године, 16:00

Милан Милошевић појачао грчког прволигаша, Промитеас Патру!

Билећанин, Милан Милошевић каријеру ће наставити у грчкој Промитеас Патри.
Екипа Промитеас прошле сезоне се такмичила у Грчког првој лиги, гдје је заузела девето мјесто и тако зачувала статус прволигаша.

Милошевић у Промитеас долази из атинског АЕК-а за који је наступао претходне три године. Прије АЕК-а популарни Миња је играо за Златорог, Будућност, Керавнос, Босну, Црвену звезду и Слободу, а каријеру је почео у билећком Херцеговцу.

Милошевић игра на позицији крила, а прошле сезоне је у дресу АЕК-а просјечно биљежио 7,9 поена и 5,9 скокова по утакмици.

ЗА ВИКЕНД СТАРТУЈУ ОДБОЈКАШИЦЕ: Са подмлађеним тимом улазе у нову сезону!

Овог викенда стартује нова сезона у Првој лиги РС у одбојци за жене. Одбојкашице Херцеговца сезону почињу у суботу од 16,00 часова гостовањем у Обудовцу, екипи Црвене звијезде.

Као и сваке године ОК Херцеговац се суочава са промијенама на крају такмичарске сезоне. Екипу напуштају оне најискусније, а то су средњошколке који одлазе на факултет, па се екипа увијек прави испочетка.
Тако и ове године, екипу су напустиле: капитен Анђела Биберџић, либеро Марија Дутина и Јована Биберџић, која ће каријеру наставити у брчанском Бимал-Јединству.

Младе и талентоване одбојкашице Херцеговца су са припремама за нову сезону почеле већ у јулу, а у односу на претходну сезону још неколико млађих играчица је укључено у сениорски погон.
Екипа Херцеговца одлично је одрадила припреме, а у припремном периоду је одиграла неколико утакмица у Подгорици и Требињу, гдје су остварене све побједе.

Ове сезоне ОК Херцеговац ће бити најмлађа екипа у лиги, а занимљиво је да ниједна играчица није пунољетна, све су млађе од 18 година.

У овогодишњој одбојкашкој Првој лиги РС такмичиће се 10 екипа. Најбоље четири екипе остравиће пласман у плеј-оф, након кога ћемо добити првака РС, који ће остварити пласман у Премијер лигу БиХ.
Посљедњопласирана екипа губи статус прволигаша, док претпосљедња игра Плеј-аут (разигравање) са друголигашима за опстанак.

Радник - Дервента

Сјајан деби Албијанића у поразу Ловћена од Сутјеске!

Кошаркаши Ловћена, за који однедавно наступа Драшко Албијанић, поражени су од Сутјеске резултатом 73:63 у првој утакмици петог Меморијалног турнира Љубо Јовановић који се одржава у Никшићу.

Сутјеска је кључну разлику направила у првом полувремену када су створили двоцифрену предност (36:24), да би у трећем периоду повећали разлику (57:40) и ријешили сваку дилему по питању побједника. У посљедњем периоду Ловећен успијева да смањи заостатак и ублажи пораз.

Билећанин, Драшко Албијанић дебитовао је за нови клуб у овој утакмици и бриљирао са 24 постигнута поена.

Одбојкашице Херцеговца најбоље на "Купу Требиња 2017"!

Одбојкашице „Херцеговца“ из Билеће освојиле су „Куп Требиња 2017“ у одбојци, који је данас приређен у Спортској дворани „Милош Мрдић“ у Бреговима.

Друго мјесто припало је невесињском „Вележу“, док је бронзану медаљу освојила екипа Одбојкашког клуба /ОК/ „Леотар“, који је био и организатор овог Купа у част три деценије свог рада.
Након свечане додјеле медаља, прослављени одбојкаш Владимир Вања Грбић одржао је јавни показни тренинг, у коме је учествовало 15 одбојкашица, док су остале дјевојчице помно пратиле сваку његову ријеч и покрет.

ИЗВОР: Trebinjelive.info

Чеченија најбоља на турниру у Требињу!

На стадиону малих спортова „Александар Маслеша“ у Бреговима  (Требиње) одржан је први 3х3 баскет турнир.

Турнир се играо протекла три дана у двије категорије – јуниорској и сениорској. У јуниорској конкуренцији прво мјесто освијила је екипа „Чеченија“ из Билеће, која је у финалу била боља од „Горице“ након продужетка резултатом 16:14.

Побједничкој екипи, коју су чинили: Александар Тркља, Ђорђе Шешлија, Марко Куљић и Никола Дунђер, припао је пехар и награда од 300 КМ.

Кафаница побједник турнира у малом фудбалу "Билећа 2017"

Екипа Кафанице побједник је традиционалног турнира у малом фудбалу "Билећа 2017".

Кафаница је у финалу турнира била боља од Сплава Аполон резултатом 1:0 (0:0).
Сплав Аполон је у првом полувремену имао иницијативу и стварао прилике. Неколико пута је припријетио Стефан Бокић, али је на висини задатка био сјајни Дамјан Алексић. Са друге стране најбољу прилику у првом дијелу сусрета за Кафаницу имао је Владимир Грбушић, али су мреже мировале.
Друго полувријеме боље отвара Кафаница. Срђан Вукајловић у 22. минуту одлично упошљава Николу Кашиковића, који постиже гол одлуке и поставља коначан резултат утакмице - 1:0.

За најбољег играча турнира проглашен је Никола Кашиковић (Кафаница). За најбољег голмана проглашен је Филип Радовић (Сплав Аполон), док је најбољи стријелац био Стефан Бокић (Сплав Аполон) са 10 погодака.

Кафаница - Сплав Аполон 1:0 (0:0)
Стријелац: Никола Кашиковић
22(Кафаница)
Судије: Раде Вукасовић и Томица Витковић.

КАФАНИЦА: Алексић (ГК), Кашиковић, Вујовић, С. Вукајловић, В. Вукајловић, Грбушић, Миловић, Лојовић.

СПЛАВ АПОЛОН: Радовић (ГК), Бокић, Миленић, А. Ивковић, Б. Ивковић, Попадић, Мркаић, Милошевић.

Треће мјесто у сениорској конкуренцији припало је екипи Ник Пром. Ник Пром је у утакмици за треће мјесто савладао Кафе бар Тротоар након пенала 10:9 /5:5/.
У утакмици за треће мјесто екипа Тротоара је "прокоцкала" велику предност од 5:1, на 12. минута до краја. На крилима Лучића Ник Пром стиже до изједначења - 5:5, да би послије тога дошао након пенала дошао до коначне побједе резултатом 10:9.

Ник Пром - Кафе бар Тротоар 10:9 /5:5/ (2:0)
Стријелци: Лучић (3), Стевановић и Бајовић - Војновић (2), Јелић, Р. Илић и М. Илић (Кафе бар Тротоар)

Судија: Раде Вукасовић и Томица Витковић.

КАФЕ БАР ТРОТОАР: Јефтовић (ГК), Војновић, М. Илић, Р. Илић, Звијер, Даковић, Јелић, Самарџић, Носовић.

Тренер: Бошко Куљић

НИК ПРОМ: Перовић (ГК), Бајовић, Лучић, Роган, Вукоје, Јокановић, Стевановић, Шешељ.

Тренер: Антонио Иванишевић.

У кадетској конкуренцији прво мјесто освојила је Црвена Апотека. Они су у финалу након пенала савладаили Алексић Комерц резултатом 7:6 /2:2/.
За најбољег играча турнира у кадетској конкуренцији проглашен је Борис Мискин (Црвена Апотека). Најбољи голман био је Марко Миљковић, члан Алексић Комерца, док је за најбољег стријелца проглашен Милорад Ковачевић (Алексић Комерц) са 5 погодака.
За кадете ове године играли су играчи рођени 2001. године и млађи.

Црвена Апотека - Алексић Комерц 7:6 /2:2/ (1:1)
Стријелци: Самарџић и аутогол
(Црвена Апотека) - Радовановић и Ковачевић (Алексић Комерц).
Судија: Томица Витковић.

АЛЕКСИЋ КОМЕРЦ: Миљковић (ГК), Радовановић, Попара, Џелетовић, Ковачевић, Копривица, С. Милојевић, Попадић, Милошевић.

ЦРВЕНА АПОТЕКА: Бошковић (ГК), Бабић, Самарџић, Пухало, Милидраговић, Ђ. Милојевић, Мискин.

У најмлађој категорији - пионирској, титулу првака понио је Кафе бар Тротоар. Екипа Тротоара је у финалу савладала Канинус резултатом 3:0 (0:0). За најбољег играча код пионира проглашен је Урош Пухало, члан Кафе бара Тротоар.
У пионирској конкуренцији право наступа имали су дјечаци рођени 2004. године и млађи.

Кафе бар Тротоар - Канинус 3:0 (0:0)
Стријелци: Милидраговић, Суџум и Пухало
(Кафе бар Тротоар).

КАФЕ БАР ТРОТОАР: Миливојевић (ГК), Вујовић, Суџум, Ђорђић, Милидраговић, Пухало.

КАНИНУС: Милошевић (ГК), Милојевић, Радовић, Вучковић, Куреш, Џелетовић.

НАГРАДЕ:

Све три првопласиране екипе из све три категорије освојиле су пехаре у трајно власништво, по заслугама. Најбољим играчима, голманима и стријелцима турнира уручене су статуе.

Урош ПУХАЛО - најбољи играч

Вечерас финале турнира у малом фудбалу "Билећа 2017"

Вечерас ће бити одигране финалне утакмице на турниру у малом фудбалу "Билећа 2017".

Синоћ је настављена друга полуфинална утакмица у којој су снаге одмјерили Кафаница и Ник Пром.
Утакмица је у сриједу прекинута због кише у 8. минуту при резултату 1:0 за Кафаницу.
У наставку
неизвјесно је било до самог краја. На одмор се отишло са истим резултатом - 1:0. У другом дијелу Ник Пром је кренуо офанзивније, али је тако оставио доста простора за контре екипи Кафанице, која је пропустила неколико прилика да повећа предност.
Пред крај утакмице Ник Пром прави шести прекршај, чиме Кафаница добија слободан ударац са 10 метара.
Из слободног ударца (без живог зида) са 10 метара шутира Кашиковић, али његов ударац брани Перовић. Након одбране голмана Ник Прома пред голом се најбоље сналази Срђан Вукајловић, прихвата лопту и прослијеђује је Кашиковићу који постиже погодак и поставља коначан резултат утакмице, Кафаница - Ник Пром 2:0.

Поред полуфиналне утакмице сениора, синоћ су одигране двије утакмице за треће мјесто у конкуренцији пионира и кадета.

Код пионира треће мјесто припало је Месари Вукша, која је са 3:0 (2:0) била боља од Ник Прома.
У кадетској конкуренцији до трећег мјеста дошла је екипа Ауто центар Гацко. Ауто центар Гацко је у утакмици за треће мјесто савладао Љетниковац Станицу 2:1 (0:0). Голове за екипу из Гацка постигли су Горановић и Милошевић, док је за Станицу погодио Табаковић.

Вечерас турнир почиње од 18,30 часова.

Први ће на терен пионири. У финалу пионира састају се двије екипе из Групе Б, Кафе бар Тротоар и Канинус.

У финалној утакмици кадета играју Црвена Апотека и Алексић Комерц. У групној фази екипа Црвене Апотеке била је успјешнија и славила резултатом 4:0.

Код сениора у утакмици за треће мјесто састају се Кафе бар Тротоар и Ник Пром, након чега ће бити одиграно велико финале у ком ће снаге одмјерити Кафаница и Сплав Аполон.
*У случају кише турнир се наставља у спортској дворани у Билећи.

ДЕШАВАЊА СА ТУРНИРА УЖИВО НА БИЛЕЋА СПОРТУ!
Сви они који нису у прилици да пристуствују турниру, вечерас ће моћи да прате кратање резултата на нашем фејсбук профилу - Билећа Спорт. Пратићемо утакмицу за треће мјесто и финале сениора.