Пионири Херцеговца преузели врх табеле послије побједе над Леотаром!

Published on 05/05,2018

У оквиру 13. колу пионирске лиге РС - група Југ данас су на Градском стадиону у Билећи копља укрстили билећки Херцеговац и требињски Леотар.
У дербију кола лакше од очекиваног до побједе су дошли пионири Херцеговца резултатом 3:0 (1:0).

Пионири Херцеговца повели су средином првог полувремена, када је послије шута Миливојевића на одбијену лопту натрчао Урош Пухало и погодио за 1:0. Са тим резултатом отишло се на одмор.
Са одличном игром Билећани су наставили и у другом полувремену, а да бодови остају у Билећи било је јасно након голова Дејана Попаре и Марка Вујовића. Попара је погодио из даљине за 2:0, а коначан резултат утакмице поставио је Вујовић.

Екипа Херцеговца данас је била ослабљена неиграњем повређеног Обрада Вучковића, а наступала је у следећем саставу: Огњен Милошевић, Марко Вујовић, Јован Самарџић, Стефан Суџум, Александар Миливојевић, Никола Ђорђић, Урош Пухало, Дејан Попара, Огњен Милидраговић, Никола Радовић, Вељко Јањић, Марко Милошевић, Лазар Вуковић, Дарко Стајић и Алекса Салатић.

Са данашњом побједом Херцеговац је избио на прво мјесто на табели Омладинске лиге РС - група Југ, два кола прије краја првенства. У следећем 14. колу Херцеговац код куће дочекује Младост из Гацка, док у посљедњем колу гостује екипи Сутјеске из Фоче.

Ова талентована генерација, коју тренирају Крсто Миленић, Никола Лисов и Божо Рогач најмлађа је у лиги, па овај успјех још више добија на значају.
Поменута генерација прошле године је играла завршницу за првака РС, на којој је заузела четврто мјесто.