Пионири Херцеговца протутњали кроз Гацко, четири гола Пухала!

Published on 10/20,2018

Пионири Херцеговца су у оквиру 6. кола Омладинске лиге РС - група Југ савладали домаћу Младост резултатом 5:1 (4:1).

Плаво-бијели су славили нову побједу у регији Херцеговине, а овај пут пала је екипа Младости. Херцеговац је славио са 5:1, четири гола постигао је Урош Пухало, а један Обрад Вучковић.
Наш тим је играо у саставу: Џелетовић - Суџум, Капор, Ђорђић, Милошевић - Милидраговић, Вујовић, Вучковић, Пухало - Милојевић и Јањић. Још су играли: Стајић, Вуковић, Леро Стевановић, Радовић и Миливојевић.

Изабраници Николе Лисова лакше од очекиваног су дошли до велика три бода на гостовању у Гацку.
Сами почетак утакмице није слутио такав епилог, с обзиром да је Младост повела већ у осмом минуту голом Јована Жарковића. Ипак, два минута касније Вучковић одличним поготком враћа ствари на почетак. До краја утакмице на крилима Пухала могли смо видјети рапсодију плаво-бијелих. Пухало се разиграо и до краја сусрета постигао чак четири поготка, од чега три у првом полувремену.

Млађи пионири су уписали другу побједу у првенству, пошто су били бољи од Младости резултатом 1:0 (0:0). Стријелац јединог поготка на утакмици био је Александар Вујовић.

У наредном колу Херцеговац дочекује Вележ из Невесиња.

МЛАЂИ ПИОНИРИ: Младост - Херцеговац 0:1 (0:0)