БИЛЕЋА ЈЕ ГРАД КОШАРКЕ: Хео стартовао побједом!

Published on 02/22,2018

Кошаркаши Хеа отворили су нову такмичарску сезону побједом пошто су у првој утакмици побиједили екипу Гацка са 81:66.

Након паузе од скоро десет мјесеци, кошаркаши билећког Хеа су данас одиграли прву такмичарску утакмицу.
На старту Друге лиге РС - група Исток, екипа Хеа је угостила комшије из Гацка и славила резултатом 81:66.

Да је Билећа град кошарке показала је вечерашња утакмица, а оно што је избило у први план је посјета на трибинама. Билећка публика се ужељела кошарке, па је на вечерашњој утакмици (трећи ранг БХ кошарке) у спортској дворани у Билећи било присутно преко 300 гледалаца.

Послије изједначеног почетка, плаво-бијели су крајем уводне четвртине са седам поена Радовановића преузели контролу у мечу. У другој четвртини екипа Хеа поенима Милојевића и Савића долази до двоцифрене предности, те на одмор одлази са +12 (42:30).
У наставку боље су заиграли гости и на крилима Кртолице смањили предност на -7 (58:51), пред почетак посљедње четвртине. Средином посљедњег периода тројкама Радовановића, Савића и Попаре, Хео поново стиже до двоцифрене предности и прави велики корак ка побједи. Неколико секунди прије краја Радмиловић је био половичан са пенала и тако поставио коначан резултат утакмице - 81:66.

Најефикаснији код плаво-бијелих био је Младен Попара са 20 поена. Двоцифрени су били и Слободан Савић са 16 и Божидар Радовановић са 15 постигнутих поена. Код гостију бољи од осталих био је Никола Кртолица са 26 поена.

ХЕО (БИЛЕЋА): Радмиловић 1, Куљић, Милојевић 6,    Табаковић 8, Курдулија 8, Радовановић 15, Чорлија 1,       Попара 20, Шешлија 6, Парежанин, Савић 16, Матовић.

Тренер: Борис Јокановић

ОКК ГАЦКО: Ј. Ивковић 1, Тепавчевић 6, Окиљевић 2,        Скоко 11, Слијепчевић, Кртолица 26, Граховац 11, Пушара, Пикула, Зеленовић 6, Жарковић, Л. Ивковић 3.

Тренер: Владимир Вуловић