Сашка Илић и Павле Михић пласирали се на Балканско првенство!

Published on 04/08,2019

Сашка Илић и Павле Михић, чланови Карате клуба Херцеговац из Билеће, остварили су одличан резултат на Државном првенству Босне и Херцеговине за млађе узрасне категорије.

На такмичењу за пионире и наде, које је одржано јуче у Бања Луци, учествовала су 884 такмичара из 104 карате клуба. Сашка Илић је освојила златну медаљу у категорији кате поједначно до 12 година и постала првака Босне и Херцеговине, док је бронзану медаљу у категорији кате појединачно до 12 година освојио Павле Михић.

Они су овим резултатом изборили право наступа на Балканском првенству које ће крајем маја бити одржано у Бања Луци.

Каратисти Херцеговца освојили су и двије бронзане медаље у екипним наступима, и то: Стефан Радовановић, Павле Михић и Марко Ђекић код дјечака и Ивана Самарџић, Теодора Шешлија и Аријана Бошњак код дјевојчица.