Рукометаши Дрине славили у Билећи!

Рукометаши Херцеговца у 6. колу Прве лиге Републике Српске поражени су од Дрине из Зворника резултатом 31:24 (17:13).

Гости су на самом почетку сусрета показали да су тренутно квалитетнија екипа и тим који ће се ове године борити за првака РС. Оно што је красило билећке рукометаше у првим мечевима првенства - одбрана, овог пута није била на нивоу. У првих 30. минута Херцеговац је примио чак 17 голова (13:17). И у наставку сусрета гости су били боља екипа на терену, те на крају заслужено славили резултатом 31:24.

У наредном 7. колу екипа Херцеговца гостује у Бањалуци екипи Младости.

6. коло Прве лиге РС у рукомету
РК Херцеговац - РК Дрина 24:
31 (13:17)
Дворана "Тијана Бошковић" Билећа, недјеља 28.10.2018. године, 20:00

Млађи пионири поражени од лидера, пионири убједљиво савладали Вележ!

Млади билећки фудбалери одиграли су данас на градском стадиону у Билећи утакмице 7. кола Омладинске лиге РС - група Југ.

Пионири Херцеговца савладали су екипу Вележа резултатом 6:0, док су млађи пионири поражени од вршњака из Невесиња са 2:1.

За пионире Херцеговца на данашњој утакмицу су погађали: Јањић три пута, Радовић два пута и Вучковић једном. Једини погодак у поразу млађих пионира постигао је Недељко Чубрило.

Наредне субуте, у посљедњем колу јесењег дијела сезоне, Херцеговац у дербију кола у Билећи игра против требињског Леотара.

МЛАЂИ ПИОНИРИ: Херцеговац - Вележ 1:2
Н. Чубрило

ПИОНИРИ: Херцеговац - Вележ 6:0 (5:0)
Јањић (3), Радовић (2) и Вучковић

И ДАЉЕ БЕЗ ПОРАЗА: Куглаши Херцеговца лако савладали Лијевче!

Куглаши билећког Херцеговца у оквиру 3. кола Прве лиге РС побиједили су екипу Лијевча из Градишке резултатом 7:1.

Куглашки клуб „Херцеговац“ у трећем колу лиге Републике Српске као домаћин савладао је екипу КК „Лијевче“ из Градишке резултатом 7:1. Куглаши Херцеговца су били у пуној форми и остварили завидан резултат оборивши 3278 чуњева.

На овој утакмици свој први наступ у дресу Херцеговца је остварио млади Бранко Самарџић који је добром игром показао да је испред њега свијетла куглашка будућност. Најбољи играч сусрета био је Бранко Фимић из Херцеговца са 587 оборених чуњева.

За Херцеговац су играли: Ивановић Зоран 550, Парежанин Миодраг 538, Војновић Предраг 546, Самарџић Бранко 510, Фимић Бранко 587, Козјак Петар 547.

Утакмица је одиграна у куглани “Деветка“ у Мостару.

Одбојкашице Херцеговца уписале прву побједу у дворани "Тијана Бошковић"!

Одбојкашице билећког Херцеговца су у 5. колу Прве лиге Републике Српске побиједиле екипу Дервенте резултатом 3:0.

Јуче су одборници Скупштине општине Билећа одлучили да спортска дворана у Билећи убудуће носи име најбоље свјетске одбојкашице Тијане Бошковић.
Данас је у спортској дворани "Тијана Бошковић" одигран први меч, и то одбојкашки. Прву побједу у дворани под новим именом уписале су билећке одбојкашице које су са 3:0 савладале екипу Дервенте.

У наредном 6. колу Херцеговац гостује екипи Козаре из Градишке. Након пет одиграних кола Херцеговац се тренутно налази на другом мјесту са 10 освојених бодова.

5. коло Прве лиге РС у одбојци (ЖЕНЕ)
ОК Херцеговац - ОК Дервента 3:0
1.(25:16)2.(25:19)3.(25:15)

Дворана "Тијана Бошковић" Билећа, петак 26.10.2018. године, 17:00

Куглаши Херцеговца славили у Дервенти!

Куглаши билећког Херцеговца у оквиру 2. кола Прве лиге РС савладали су екипу Дервенте резултатом 5:3

Након неизвјесног првог кола, у коме су билећки куглаши подијелили бодове, и у другог овосезонском сусрету није недостајало узбуђења. Питање побједника се ријешавало у посљедњем дуелу и задњим бацањима. Ипак, овог пута Билећани су имали више среће и дошли до сва три бода резултатом 5:3.

Најбољи играч сусрета био је Срђа Новић из Дервенте са 561, док се код Херцеговца истакао Предраг Војновић са 537 оборених чуњева.

За Херцеговац наступали су: Парежанин Миодраг 508, Козјак Петар 533, Фимић Бранко 520, Војновић Предраг 537, Ивановић Зоран 514 и Тркља Миливоје 509.

Пионири Хеа славили, пораз кадета и предпионира!

Пионири Хеа побиједили су јуче у спортској дворани у Билећи екипу ОКК Леотар, док су кадети и предпионири Хеа забиљежили поразе.

У првом колу Пионирског кошаркашког првенства Републике Српске - регија Херцеговине пионири (годиште 2004-5) КК “Хео” славили су убједљиву побједу у Билећи против вршњака ОКК “Леотар” Требиње са 82:43.
Изабраници Драгана Вујовића показали су много већи квалитет у овом тренутку од гостију из Требиња, те заслужено славили убједљивим резултатом.

За разлику од пионира, кадети и предпионири Хеа нису били успјешни и уписали су два пораза.

Кадети (годиште 2002-3), које са клупе води Лазар Табаковић поражени су од Требињаца резултатом 61:89.

Најмлађа такмичарска екипа - предпионири, дјечаци рођени 2006. године и млађи, коју са клупе води Борис Јокановић у првом колу уписала је пораз. Вршњаци ОКК Леотара су били успјешнији и славили резултатом 17:39.

ПРЕДПИОНИРИ: Хео - ОКК Леотар 17:39

ПИОНИРИ: Хео - ОКК Леотар 82:43

КАДЕТИ: Хео - ОКК Леотар 61:89

Билећке одбојкашице освојиле бод на гостовању у Љубињу!

Одбојкашице Херцеговца у 4. колу Прве лиге Републике Српске поражене су на гостовању код Љубиња са 3:2 (25:13, 18:25, 20:25, 25:22, 15:10).

Домаће одбојкашице су боље отвориле сусрет и повеле са 1:0 у сетовима (25:13). Након првог сета Билећанке су заиграле боље, успјеле да освоје наредна два и дођу на корак од побједе. Ипак, играчице Љубиња су након велике борбе освојиле четврти сет и стигле до тај-брејка. У одлучујућем петом сету домаће одбојкашице су биле боље и славиле са 15:10.

Са једним бодом из Љубиња, Херцеговац након 4 утакмице има 7 бодова, што је довољно за пету позицију на табели. У наредном 5. колу Херцеговац дочекује екипу Дервенте.

4. коло Прве лиге РС у одбојци (ЖЕНЕ)
ОК Љубиње-Банком - ОК Херцеговац 3:
2
1.(25:13)2.(18:25)3.(20:25)4.(25:22)5.(15:10)
СД Борoвик, субота 20.10.2018. године, 15:00

Пионири Херцеговца протутњали кроз Гацко, четири гола Пухала!

Пионири Херцеговца су у оквиру 6. кола Омладинске лиге РС - група Југ савладали домаћу Младост резултатом 5:1 (4:1).

Плаво-бијели су славили нову побједу у регији Херцеговине, а овај пут пала је екипа Младости. Херцеговац је славио са 5:1, четири гола постигао је Урош Пухало, а један Обрад Вучковић.
Наш тим је играо у саставу: Џелетовић - Суџум, Капор, Ђорђић, Милошевић - Милидраговић, Вујовић, Вучковић, Пухало - Милојевић и Јањић. Још су играли: Стајић, Вуковић, Леро Стевановић, Радовић и Миливојевић.

Изабраници Николе Лисова лакше од очекиваног су дошли до велика три бода на гостовању у Гацку.
Сами почетак утакмице није слутио такав епилог, с обзиром да је Младост повела већ у осмом минуту голом Јована Жарковића. Ипак, два минута касније Вучковић одличним поготком враћа ствари на почетак. До краја утакмице на крилима Пухала могли смо видјети рапсодију плаво-бијелих. Пухало се разиграо и до краја сусрета постигао чак четири поготка, од чега три у првом полувремену.

Млађи пионири су уписали другу побједу у првенству, пошто су били бољи од Младости резултатом 1:0 (0:0). Стријелац јединог поготка на утакмици био је Александар Вујовић.

У наредном колу Херцеговац дочекује Вележ из Невесиња.

МЛАЂИ ПИОНИРИ: Младост - Херцеговац 0:1 (0:0)
А. Вујовић

ПИОНИРИ: Младост - Херцеговац 1:5 (1:4)
Пухало (4) и Вучковић

СРБИЈА ПРВАК СВИЈЕТА, ТИЈАНА МВП!

Србија је првак Свијета у одбојци! Наше одбојкашице освојиле су Свјетско првенство након што су у финалу биле боље од Италије резултатом 3:2, по сетовима 21:25, 25:14, 23:25, 25:19 и 15:12.

У екипи Србије, која је успјела да послије првог изгубљеног сета покаже праву снагу и храброст, најефикаснија је била Тијана Бошковић са 26 поена. Код Италијанки, стандардно, најбоља је била Паола Егону са 33 поена.

Србији је до сада најбољи резултат на свјетским шампионатима била бронзана медаља 2006, када је такође савладала Италију.

Титула најбољег играча турнира (МВП) припала је Билећанки и коректору српске репрезентације, Тијани Бошковић.

БРАВО ТИЈАНА!

ЈОШ ЈЕДНА ПОБЈЕДА РУКОМЕТАША: У Билећи пала и Козара!

Рукометаши билећког Херцеговца у оквиру 4. кола Прве лиге Републике Српске побиједили су екипу Козаре из Градишке резултатом 30:28.
Rezultat slika za рк херцеговац пале

Билећки рукометаши уписали су другу побједу у првенству РС, пошто су у Билећи били бољи од новајлије, екипе Козаре из Градишке.
Прво полувријеме није наговјештавало коначно славље. На паузу се отишло са плус три гола за госте. Ипак, у наставку чвршћа игру у одбрани, сигурнији напад и резултат није изостао. Екипа Херцеговца је на крају заслужено славила резултатом 30:28.

Након четвртог кола Херцеговац са 7 освојених бодова дијели треће мјесто са Херцеговином и Приједором, а у наредном 5. колу гостује екипи Котор Вароши.