ЈОШ ЈЕДНА ПОБЈЕДА И ТИТУЛА: Пионири Херцеговца савладали гатачку Младост!

Пионири Фудбалског клуба Херцеговца побиједили су данас у оквиру 14. кола Омладинске лиге РС - група Југ, екипу Младости из Гацка резултатом 2:0 (0:0).

У првом полувремену видјели смо по неколике прилике на обје стране, али мреже су мировале (0:0).
У наставку доста боља игра домаћина, који већ почетком другог дијела долази до вођства голом Дејана Попаре из слободног ударца. Десет минута послије, на асистенцију Марка Милошевића, Урош Пухало дуплира вођство Херцеговца.

Пред крај утакмице гости су имали одличну прилику да дођу до почасног поготка, али голман Огњен Милошевић одлично реагује и оставља своју мрежу нетакнутом.

Екипа Херцеговца и у данашњој утакмици била је ослабљена неиграњем Обрада Вучковића, Алексе Салатића и Лазара Вуковића. Херцеговац у посљедњем 15. колу гостује у Фочи екипи Сутјеске. У тој утакмици екипи Херцеговца биће довољан бод како би дошла до првог мјеста у регији.

ЈОШ ЈЕДАН ТРОФЕЈ СТИЖЕ У БИЛЕЋУ: Кадеткиње Херцеговца најбоље у БиХ!

Младе одбојкашице Херцеговца нове су шампионке Босне и Херцеговине у конкуренцији кадеткиња, пошто су у финалу славиле над екипом бањалучке Инове са 3:0. Финални турнир се играо у Горажду.

Кадеткиње Херцеговца у полуфиналу су биле боље од Горажда резултатом 3:0.

За најбољу играчицу турнира проглашена је Ирена Вукоје, чланица ОК Херцеговац.

Пионири Херцеговца преузели врх табеле послије побједе над Леотаром!

У оквиру 13. колу пионирске лиге РС - група Југ данас су на Градском стадиону у Билећи копља укрстили билећки Херцеговац и требињски Леотар.
У дербију кола лакше од очекиваног до побједе су дошли пионири Херцеговца резултатом 3:0 (1:0).

Пионири Херцеговца повели су средином првог полувремена, када је послије шута Миливојевића на одбијену лопту натрчао Урош Пухало и погодио за 1:0. Са тим резултатом отишло се на одмор.
Са одличном игром Билећани су наставили и у другом полувремену, а да бодови остају у Билећи било је јасно након голова Дејана Попаре и Марка Вујовића. Попара је погодио из даљине за 2:0, а коначан резултат утакмице поставио је Вујовић.

Екипа Херцеговца данас је била ослабљена неиграњем повређеног Обрада Вучковића, а наступала је у следећем саставу: Огњен Милошевић, Марко Вујовић, Јован Самарџић, Стефан Суџум, Александар Миливојевић, Никола Ђорђић, Урош Пухало, Дејан Попара, Огњен Милидраговић, Никола Радовић, Вељко Јањић, Марко Милошевић, Лазар Вуковић, Дарко Стајић и Алекса Салатић.

Са данашњом побједом Херцеговац је избио на прво мјесто на табели Омладинске лиге РС - група Југ, два кола прије краја првенства. У следећем 14. колу Херцеговац код куће дочекује Младост из Гацка, док у посљедњем колу гостује екипи Сутјеске из Фоче.

Ова талентована генерација, коју тренирају Крсто Миленић, Никола Лисов и Божо Рогач најмлађа је у лиги, па овај успјех још више добија на значају.
Поменута генерација прошле године је играла завршницу за првака РС, на којој је заузела четврто мјесто.

Александар Албијанић на Балканском првенству са реп. БиХ!

Прошлог викенда у Јајцу је одржано Првенство Босне и Херцеговине у каратеу на којем је учествовало око 110 клубова са око 900 такмичара.

Карате клуб Херцеговац из Билеће наступио је са 14 такмичара, од којих је најуспјешнији био Александар Албијанић.

Александар Албијанић освојио је треће мјесто у борбама појединачној конкуренцији, те тако обезбиједио наступ на Балканском првенству са репрезентацијом БиХ. Балканском првенство одржава се за викенд у Београду.

КАДЕТКИЊЕ ХЕРЦЕГОВЦА ПРВАКИЊЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ!

Овог викенда, 21. и 22. априла 2018. године у спортској дворани "Филип Вишњић" у Бијељини одржан је финални турнир првенства Републике Српске у конкуренцији кадeткиња.
На завршном турниру учествовале су четири екипе, и то: ОК "Инова" из Бања Луке, ОК "Херцеговац" из Билеће, ЖОК "Црвена звијезда" из Обудовца и домаћин турнира ЖОК "Радник" из Бијељине.

Прво мјесто освојиле су одбојкашице билећког Херцеговца, које су до титуле дошле са три побједе.

Првог дана побиједили су Радник максималним резултатом 3:0. Другог дана такмичења у Бијељини биле су најприје боље од бањалучке Инове резултатом 3:0, а у посљедњем мечу савладале су екипу Црвене звијезде резултатом 3:1. Тако су дошле до четврте титуле у кадетској конкуренцији.

За најбољу играчицу турнира проглашена је Милица Бојовић из ОК Херцеговац.

Одбојкашки клуб Херцеговац из године у годину биљежи одличне резултате, а ова титула је чврст доказ да се у овом клубу врло квалитетно ради са млађим узрасним категоријама.

Херцеговац заједно са другопласираном екипом са турнира остварио је пласман на завршни турнир за првака Босне и Херцеговине, који се игра за викенд, 12. и 13. маја 2018. године.

4.РАДНИК          3 0 - 3  2:9  1

Тијана Бошковић са Езачибашијем освојила ЦЕВ Куп!

Билећанка, Тијана Бошковић освојила је са својим Езачибашијем титулу у Купу ЦЕВ. У финалу екипа из Истанбула лако је побиједила Минск.

У првом мечу у Минску било је 3:1 у сетовима, а у реваншу Езачибаши је био још убједљивији, славио 3:0 (25:17, 25:17, 25:17) и стигао до трофеја у другом по рангу европском такмичењу.

Најефикаснија код домаћина у овом сусрету била је Тијана Бошковић са 13 поена.

До пехара, турска екипа је стигла доминантно, без пораза. Тијана Бошковић је била убједљиво најефикаснија одбојкашица у ЦЕВ Купу, са 193 поена, чиме је заслужено понијела титулу МВП-а у овом такмичењу.

Билећке одбојкашице поражене од Маглића!

Одбојкашице Херцеговца поражене су у 17. колу Прве лиге РС од екипе Маглића из Фоче резултатом 3:2.

Билећке одбојкашице поражене су на свом терену од Маглића у посљедњој утакмици код куће у овој сезони. Гошће из Фоче до 16. побједе у првенству дошле су након велике борбе и неизвјесности резултатом 3:2 по сетовима 14:25, 25:23, 20:25, 26:24 и 15:9.

У посљедњем 18. колу, које је на распореду следећег викенда, Херцеговац гостује Славији из Источног Сарајева.

Екипа Херцеговца тренутно се налази на седмом мјесту са седам побједа и десет пораза, односно 20 освојених бодова.

17. коло Прве лиге РС у одбојци (ЖЕНЕ)
ОК Херцеговац - ОК Маглић
2:3
1.(25:14)2.(23:25)3.(25:20)4.(24:26)5.(9:15)
СД Билећа, субота 17.03.2018. године, 18:00

Младен Попара на списку јуниорске репрезентације БиХ!

Селектор кошаркашке У-18 репрезентације Босне и Херцеговине, Борис Џидић објавио је шири списак играча који су позвани на контролни тренинг.

Међу 20 играча, колико је на списку, нашао се и Билећанин, Младен Попара. Попара је члан билећког Хеа, а позив репрезентације добио је захваљујући одличним играма за јуниоре и сениоре Хеа.
Најбољу партију ове сезоне пружио је против ОКК Леотар када је убацио чак 36 поена (од чега 26 у првом полувремену).

Окупљање јуниорске репрезентације заказано је за 3. април 2018. године у Посушју.

НАЈАВА: Билећа домаћин најатрактивнијег првенства Босне и Херцеговине

Осмо Cheerleading првенство Босне и Херцеговине биће одржано у недељу, 18. марта 2018. године у спортској дворани у Билећи. Почетак такмичење је у 11,30 сати.

Билећа ће бити домаћин преко 120 екипа из Босне и Херцеговине које ће се борити за cheerleading титулу првака државе.

Cheerleading је признат као спорт 31. маја 2013. године. Cheerleading је спој гимнастике, плеса и навијања који сваке године привлачи све више младих. У САД-у има дугу традицију, али је у Босни и Херцеговини почео се развијати од 2009. године.

Дођите у недељу у дворану и дајте подршку Вашем фавориту, уживајте у акробацијама, навијању, али и плесним кореографијама. Улаз на првенство је слободан!

Попара и Савић водили Хеа до побједе против Леотара!

Кошаркаши Хеа уписали су нови тријумф у Другој лиги РС - група Исток, пошто су на свом паркету побиједили екипу Леотара из Требиња са 84:79.

Након што су у првој утакмици у Билећи савладали ОКК Гацко (81:66), кошаркаши билећког Хеа у новој утакмици на домаћем терену савладали су требињски ОКК Леотар резултатом 84:79.

У одличној атмосфери пред око 400 гледалаца, екипа Хеа је одиграла други меч у Другој лиги Републике Српске.
Противник Билећанима у овом колу била је млада и талентована екипа требињског Леотара.
Од самог почетка Хео је контролисао утакмицу. Након првог периода билећки кошаркаши су водили 29:22, да би на одмор отишли са +13 (53:40). У првом полувремену скоро пола поена за домаћина убацио је талентовани Младен Попара, чак 26.
И у наставку бољу игру су показали домаћини, повећали предност и у посљедњих 10. минута ушли са 15 поена разлике (74:59).
У четвртој четвртини код изабраника Бориса Јокановића
дошло је до малог опуштања, што су гости из Требиња искористили да ублаже пораз.

Најзаслужнији за нову побједу Хеа био је седамнаестогодишњи Младен Попара са чак 36 постигнутих поена (од чега 26 у првом полувремену). Одличну партију прижио је и Слободан Савић убацивши 6 тројки, а укупно 23 поена.
Код гостију најбољи је био Јован Ратковић са 21 поеном.

ХЕО (БИЛЕЋА): Радмиловић 6, Парежанин 2, Савић 23, Вујовић 2, Милојевић, Радовановић 10, Курдулија 2, Попара 36, Табаковић 3, Куљић, Џелетовић, Чорлија.

Тренер: Борис Јокановић

ОКК ЛЕОТАР (ТРЕБИЊЕ): Каранац 1, Ћузулан, Ћоровић, Спаић 2, О. Марковић 16, Ратковић 21, Глоговац 16, Турањанин 11, М. Марковић 2, Пажин, Бојанић 2, Алексић 8.

Тренер: Дејан Бодирога