ТУРНИР У БАСКЕТУ: Познати полуфиналисти!

Published on 07/24,2017

Треће вечери Традиционалног турнир у баскету "Билећа 2017", одигране су такмичарске утакмице групне фазе.

Синоћним утакмицама на баскет турниру у Билећи завршено је такмичење по групама у обје категорије.
У конкуренцији кадета (дјечаци рођени 2001. године и млађи) у групи А неизвјесно је било до посљедњег кола. У директним дуелима пласман у полуфинале оствариле су екипе Ник Пром и Карамела.
У групи Б полуфиналисти су били познати прије посљедњег кола у ком је пала одлука о првопласираној екипи. TQ Нет је савладао СК Сигма Супер Спорт резултатом 11:6 и тако као првопласирани остварио пласман у међу четири најбоље екипе.

Код сениора у групи А побједом Кафанице у првом сусрету против Алексић Комерца (16:8) били су познати полуфиналисти из те групе, па је одлука о првопласираном саставу падала у директом дуелу између Кафанице и Пољопривредног добра Влахиња. Кафаница је лакше од очекиваног славила у том сусрету резултатом 17:8 и тако осигурала прво мјесто пред полуфинале.
У групи Б Ресторан Стари дом је одиграо двије утакмице. У првој су савладали Кафе бар Епицентар (16:11) и тако остварили пласман у полуфинале, а у другој су били бољи од Зубаца (16:13) и тиме освојили прво мјесто у групи.

Вечерас се на терену поред ОШ "Петар II Петровић Његош" са почетком од 20,30 часова игра хуманитарна утакмица под називом "Плаво-бијели тим за Ведар Осмијех" за помоћ Удружењу "Ведар Осмијех" из Билеће.
Турнир се наставља у уторак, а на програму поред полуфиналних сусрета у обје категорије је и такмичење у шутирању тројки.